علیرضا افکاری کیست ؟

علیرضا افکاری آهنگساز برجسته ایرانی زادهٔ ۲۲ شهریور ۱۳۵۶ در اصفهان، آهنگساز و تنظیم کننده آهنگ اهل ایران در سبک پاپ و سنتی است که با خوانندگان مشهور و معروف زیادی همکاری داشته است.

وی امپراتور نت‌ها لقب گرفته و به مرد سه نقطه آلبوم های پرطرفدار معروف است

علیرضا افکاری را می توان یکی از برترین آهنگسازهای تاریخ ایران دانست که صاحب آثاری با امضای خاص خود این اعجوبه آهنگسازی است از جمله افرادی که علیرضا افکاری با آن ها همکاری کرده می توان به :

اشاره کرد .

فعالیت رسمی علیرضا افکاری به عنوان آهنگساز

استاد علیرضا افکاری از سال ۱۳۸۰ بطور حرفه ای وارد آهنگسازی شده و با خوانندگانی چون احسان خواجه امیری، ابی، داریوش، گوگوش، علی زند وکیلی، روزبه بمانی، مهدی یراحی، سینا سرلک، حجت اشرف زاده، علیرضا قربانی و …. شد.

علیرضا افکاری را امپراطور نت ها میخوانند چرا که ملودی های افکاری کپی برداری از هیچ شخصی که نیست هیچ بسیار متمایز و متفاوت است ، افکاری همواره پیش رو و نوآور بوده و هر شخصی که در زمینه موسیقی پاپ با استاد علیرضا افکاری همکاری کرده همواره با اقبال عموم مواجه شده از آلبوم دنیای این روزای من داریوش تا جان جوانی ابی ، تا آلبوم عاشقانه های احسان خواجه امیری از محبوب ترین آثار این ملودین استثنایی است ، به جرات می توان گفت علیرضا افکاری احیا کننده و جانی نو به تمامی خوانندگانی که با او همکاری می کنند بخشیده.

همکاری باخواننده های لس آنجلسی

امپراطور نت ها همواره یا با بهترین ها همکاری کرده یا خوانندگان متوسط را به بهترین و بالاترین سطح موسیقی ایران رسانده ، افکاری با ساخت آلبوم جان جوانی ابی ، دنیای این روزای من داریوش و آهنگ بهشت گوگوش و … شگفتی همه را برانگیخت که یک آهنگساز در این حد سطح بالا با معتبرترین خوانندگان موسیقی پاپ فارسی همکاری کرده و جانی دوباره به آثار این افراد افزوده است/.

جوایز علیرضا افکاری

افکاری تاکنون به خاطر ساخت آهنگ های خاص و زیبا به دریافت جایزه از جشنواره موسیقی نائل شده است.

او مراسم جشنواره موسیقی ما موفق به دریافت ۴ تندیس طلایی بهترین آهنگساز شد در سال‌های ۱۳۹۱، ۱۳۹۳ و ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ شده است

هم چنین آهنگ نابرده رنج احسان خواجه امیری که از آثار این هنرمند است به عنوان برترین تیتراژ تلویزیون بعد از انقلاب انتخاب شد.

علیرضا افکاری و همسرش

ایشان سالها پیش با نازلی بخشایش آهنگساز و نوازنده ازدواج کرده و یک دختر نوجوان به نام نیکا افکاری دارد، اما این ازدواج بعد از مدتی یعنی از سال ۱۳۹۴ به جدایی ختم شد.

ازدواج علیرضا افکاری و ساره بیات

در ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ خبر ازدواج علیرضا افکاری و ساره بیات منتشر شد. البته مدت ها بود که خبر غیر رسمی ازدواج آنها منتشر شده بود. در حالی که خبر ازدواج علیرضا افکاری و ساره بیات از سال ۱۳۹۹ جدی تر مطرح شد، نازلی بخشایش و افکاری دست کم تا ۱۳۹۴ با همدیگر بودند.

اینستاگرام علیرضا افکاری

صفحه شخصی وی با نشانی [email protected] در اینستاگرام فعال است که میتوانید با فالور کردن با این هنرمند بزرگ کشورمان آشنا شوید.

آثار علیرضا افکاری

در نقش آهنگساز یا تنظیم کننده

نظر شما در مورد علیرضا افکاری

حتما در بخش نظرات این صفحه میزان آشنایی خود با استفاد افکاری و هم چنین خاطرات خود را با ملودی های این اسطوره موسیقی پاپ با ما و دیگر همراهان موزیک خوب در میان بگذارید